POZOR ŽLOUTENKA !!!

Virová hepatitida typu A, neboli žloutenka, vypukla na Jablonecku naplno. Hygienici to označují za epidemii, avšak neznají zdroj nákazy.

Žloutenka typu A je způsobena virem hepatitidy typu A.

Přenáší se tzv. fekálně-orální cestou. Znamená to, že virus se z organismu vylučuje stolicí a dál může být přenesen od osoby k osobě přímo, např. špinavýma rukama, nebo nepřímo, požitím kontaminovaných potravin, nápojů nebo kontaktem s dalšími znečistěnými předměty. Nakazit se žloutenkou typu A je relativně snadné. Virus je totiž velmi odolný, při pokojové teplotě dokáže přežít několik týdnů, zmrazený dokonce několik let. Žloutenka typu A se nedá přímo léčit žádnými léky, je při ní povinná hospitalizace a nutná dlouhodobá jaterní dieta.

V případě prevence proti žloutence typu A je potřeba především dodržovat správnou hygienu – mytí rukou po návštěvě toalety, před jídlem apod. Využívejte mýdlo i speciální dezinfekční prostředky, které kůži zbaví bakterií.

 

V naší lékárně samozřejmě máme jak gely na desinfekci rukou od různých značek a velikosti balení, tak sprej na desinfekci povrchů abyste sebe i své blízké mohli před touto nemocí chránit. 

 

21.10.2015

 

ARCHIV AKTUALIT

pujcky vlachovo brezi hypotecni uver ze stavebniho sporeni jak vydelat penize pres pc pujcky na smenku kadan sykora pujcky provident pujcky od soukromnika ceske budejovice pujcky novy Saldorf uver na kupu nehnutelnosti statni pujcka na bydleni nebankovni pujcka na koupi nemovitosti
 

Počet položek v košíku: 0 položek

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.